کتاب اطلس کامل طیف چهار رنگ (CMYK) برای چاپ افست

امتیاز 4.00 ( 2 رای )
نویسنده
تاریخ انتشار
۵ مهر ۱۳۹۷
تعداد بازدید
114769 بازدید
10,000 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

پانتون یا پنتون (Pantone) شرکتی است واقع در شهر کارلستات نیو جرسی که به‌‌خاطر سیستم رنگ پانتون (PMS) که فضایی رنگی و اختصاصی است و در صنایع به‌ویژه چاپ استفاده می‌شود، شناخته می‌شود. از این سیستم گاهی نیز در تولید رنگ، قماش و پارچه و پلاستیک نیز استفاده می‌شود. سیستم تطبیق رنگ پانتون سیستمی برای تولید رنگ استاندارد است. با استفاده از این استاندارد رنگ، تولید‌کنندگان مختلف در مکان‌های مختلف می‌توانند به سیستم پانتون مراجعه کنند تا مطمئن شوند رنگ مورد استفاده آن‌ها، همان‌ رنگی است که می‌خواهند، بدون آن‌که با رنگ تماس داشته باشند. رنگ‌های پنتون خاص و مناسب برای پروژه هایی است که کیفیت آن هم برای شما هم برای کارفرما حائز اهمیت است.

کتاب اطلس کامل طیف چهار رنگ (CMYK) برای چاپ افست

صنعت چاپ و طراحی گرافیک وابستگی زیادی به هم دارند و نقطه ی اتصال این دو حوزه، نرم افزارهای طراحی است برای مثال فتوشاپ هستند. وقتی که با این نرم افزار طراحی می کنین، برای مثال طراحی بسته بندی یا طراحی لوگو انجام می دهید، سعی می کنید بهترین رنگ ها رو انتخاب کنید اما اگر یک فرد حرفه ای در زمینه ی طراحی گرافیک باشید، مطمئنا در انتخاب رنگ حساسیت زیادی دارید و با چیزی به نام کد رنگ های CMYK و RGB و اطلس رنگ کاملا آشنا هستید.

به طور خلاصه اگر بخوایم تفاوت رنگ های CMYK و RGB رو بیان کنیم، می توان گفت CMYK نشان دهنده ی خروجی رنگ دستگاه های چاپ هست و RGB رنگی هست که ما در صفحات وب و دستگاه های دیجیتال مشاهده می کنیم. عدم توجه به انتخاب مد رنگی در حین طراحی بسته بندی، طراحی کاتالوگ و بروشور یا طراحی پوستر و سایر تبلیغات محیطی هست که باعث می شود، خروجی کار طراحی شما بعد از چاپ با چیزی که شما در مانیتورتان مشاهده می کنید تفاوت داشته باشد.

خب حالا سوال این است که چطور روی خروجی کار طراحی کنترل بیشتری داشته باشیم و رنگ مورد استفاده در حین طراحی همان چیزی باشد که بعد از چاپ مشاهده می کنیم؟ کار سختی نیست و فقط باید در انتخاب رنگ دقت و حساسیت داشته و با کد رنگ ها آشنا باشید. پس لازم هست در مرحله ی اول برای طراحی هایی که نیاز به چاپ دارند، مثل طراحی بسته بندی یا طراحی پوستر و کارت ویزیت و غیره، مد رنگی را CMYK انتخاب کنید. علاوه بر این، از مانیتورهای CRT که عمر بالایی نداشته باشند استفاده کنید. حواستان باشد، درایورهای مانیتور به درستی نصب شده باشند و مانیتورتان کالیبره و کاراکترایز شده باشد.

در کد CMYK هر رنگ تشکیل شده از درصد های مختلف چهار رنگ اصلی می باشد و این موضوع در بخش طراحی پلاک و مارک بسیار اهمیت دارد ، زیرا وقتی رنگ ها در طراحی از روی جدول کد انتخاب شوند در نتیجه بر روی چاپ افست (offset) همان رنگ دلخواه در طراحی پدیدار میگردد.

هر طراح گرافیک در کنار سایر ابزارهای مورد نیاز برای طراحی، باید کد رنگ ها در چاپ یا اصطلاحا اطلس رنگ ها را در کنار خودش داشته باشد. هر اندازه در انتخاب کد رنگ دقت بیشتری داشته باشید، مسلما خروجی کار طراحی تان بعد از چاپ رضایت بخش تر خواهد بود.

در این بخش می توانید کتاب اطلس کامل طیف چهار رنگ(CMYK) برای چاپ افست را تهیه کنید. به همراه این فایل، مجموعه کاتالوگ های تبلیغاتی شرکت پنتون را هم دریافت خواهید کرد.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.