رنگ سال ۹۹

امتیاز 5.00 ( 1 رای )

موسسه رنگ پنتون تنها گروه قدرتمندی است که از سال ۲۰۰۰ میلادی تعیین کننده رنگ سال است. پیتون رنگ انتخابی سال را بر اساس آنچه که جامعه و مردم آن را دنبال می کنند تعیین و انتخاب می کند. پس بطور قطع این انتخاب می تواند پاسخگوی نیاز آنها باشد. جالب توجه است که رنگ انتخابی بطور صد در صد پر فروش و دلخواه بازار مد و مدگرایی نخواهد بود. ولی رنگی است که مورد توجه طراحان در کلیه اصناف خواهد بود زیرا این همان رنگی است که بیان کننده احساسات ، نگرش و حالات در بخشی از زندگی مردم است.

رنگی که در نهایت برای سال ۱۳۹۹ یا همان ۲۰۲۰ معرفی شد: PANTONE 19-4052 آبی کلاسیک با شعار ایجاد آرامش ، اعتماد به نفس و ارتباط اجتماعی است.

کسانی که به تیپ و مد لباس و منزل خود اهمیت زیادی میدهند و رنگ سال برای آنها بسیار مهم است و افرادی که در این زمینه برای خرید جنس برای فروشگاه های خود منتظر اعلام رنگ سال ۹۹ بودند .

رنگ سال ۲۰۱۹ مرجانی اعلام شدکه این رنگ بسیار زندگی بخش و زیبا است همان طور که مرجان ها در اکوسیستم دریایی زندگی بخش هستند.

چون در ایران نهادی برای انتخاب رنگ سال نداریم هر سال با انتخاب رنگ سال میلادی، آن را به عنوان رنگ سال شمسی هم در نظر می‌گیریم.

سال ۲۰۲۰ هم طبق نظر موسسه ی پنتون رنگ آبی کلاسیک انتخاب شده است . این رنگ بسیار شاد بوده و آرامش خاصی به روح و جسم انسان می دهد.

رنگ آبی پایدار و بی انتها ، تمایل ما به بنیادی قابل اعتماد و پایدار را برجسته می کند که می توانیم در هنگام عبور از دهه قدیم به یک دوره جدید (سال ۲۰۲۰) ، از آن استفاده کنیم.

این آبی ماندگار و باشکوه، در عین سادگی بسیار زیباست. این رنگ شبیه به آسمان آبی هنگام غروب است، و بدون شک چشم هر بیننده ای را به خود خیره می‌کند.

طبق بررسی‌هایی که از دیدگاه روانشناسی روی این رنگ انجام شده، آبی کلاسیک برای روح و ذهن انسان رنگی آرامش بخش است و در این روزهای پر آشوب جهان و ایران می توان همه ما را به آرامش دعوت کند.

این رنگ آبی با همراه داشتن احساس صلح، آرامش روح ما را فراهم می‌کند؛ طوری که یک ذهن شلوغ با دیدن این رنگ به آرامش می‌شود و انگار این رنگ به عنوان پناهگاهی برای فرار از اضطراب و مشغله انتخاب شده است.

این رنگ به تمرکز ذهن کمک می‌کند و درست مانند یک ذره بین زیر نور آفتاب، افکار پراکنده ذهن را در یک نقطه جمع می‌کند و این نقطه چیزی نیست جز آرامش!

در عین حال با منعکس کردن درجه خاصی از رنگ آبی، احساس پشتکار را در شما تحریک میکند

کد رنگ سال ۹۹ در فتوشاپ

کد رنگ آبی کلاسیک در فتوشاپ و سایر نرم افزارهای گرافیکی بر اساس داده ای زیر است :

کد رنگ مدل رنگی
۱۹-۴۰۵۲ PANTONE
R:15 G:76 B:129 RGB
C:88 M:41 Y:0 K:49 CMYK
0F4C81 HEX/HTML

مطالعه بیشتر