رنگ سال ۹۸

موسسه رنگ پنتون تنها گروه قدرتمندی است که از سال ۲۰۰۰ میلادی تعیین کننده رنگ سال است. پیتون رنگ انتخابی سال را بر اساس آنچه که جامعه و مردم آن را دنبال می کنند تعیین و انتخاب می کند. پس بطور قطع این انتخاب می تواند پاسخگوی نیاز آنها باشد. جالب توجه است که رنگ انتخابی بطور صد در صد پر فروش و دلخواه بازار مد و مدگرایی نخواهد بود. ولی رنگی است که مورد توجه طراحان در کلیه اصناف خواهد بود زیرا این همان رنگی است که بیان کننده احساسات ، نگرش و حالات در بخشی از زندگی مردم است.

موسسه پانتون امسال نیز همانند سال‌های گذشته در ماه دسامبر رنگ سال را معرفی و رنگ مرجانی زنده (living coral) را به عنوان رنگ سال ۲۰۱۹ (و البته رنگ سال ۹۸ ما ایرانی ها) معرفی کرده است.

رنگ مرجانی زنده (Living Coral) که برگرفته از زندگی زیر دریا است انتخاب این موسسه برای رنگ سال می باشد که القا کننده محبت ، گرما ، خوش بینی و صمیمیت است و انرژی مثبت موجود در دریا و طبیعت را در زندگی ما منعکس می کند.

مرجانی زنده ، صورتی مرجانی و مرجانی سایه سرخ از عناوین مختلف نام گذاری این رنگ می باشد که با کد #fa7268 شناسایی می گردد.

رنگ مرجانی در طیف رنگ نارنجی قرار دارد و کمی هم رنگ طلایی در آن خودنمایی می کند و منعکس کننده انرژی و گرمای طبیعت در زندگی روزمره است.

مطالعه بیشتر